Posted 2 ani ago

Tipul job-ului : Full time

Locatie : Buzau, Romania

Limba straina : engleza

Permis conducere : B

Candidatul Ideal

• Cunostinte cu privire la tehnicile de comunicare si vanzare consultativa

• Cunostinte tehnice IT nivel mediu/avansat (hardware, software si networking)

• Cunoasterea suitei Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook)

• Initiativa si atitudine pozitiva;

• Abilitati de analiza, planificare si atentie la detalii

• Disponibilitate deplasari ocazionale in tara

Reprezinta avantaje:

• Experienta anterioara in domeniul vanzarilor IT B2B

• Experienta in utilizarea software de tip CRM/ERP

Descrierea jobului

1.  Promovarea produselor si serviciilor companiei, oferind consultanta de specialitate pentru intreg portofoliul de produse si solutii clientilor

2. Prospectarea pietei si dezvoltarea de noi parteneriate

3. Gestionarea bazei de clienti alocata.

4. Emiterea ofertelor, contractelor si proformelor din aplicatia CRM

5. Procesarea si finalizarea comenzilor plasate de client.

6. Urmarirea contractelor de la semnare pana la incasare.

A valid email address is required.
A valid phone number is required.